הז'אנרים
כל הז'אנרים

דרג ספר זה מתוך 5
10 דירוגים
4.6
ממוצע
1
0
2
0
3
1
4
2
5
7
0
אוליבר טוויסט
להשאלה

אוליבר טוויסט

צ'ארלס דיקנס
להשאלה

דרג ספר זה מתוך 5
10 דירוגים
4.6
ממוצע
1
0
2
0
3
1
4
2
5
7
0
37 
37 
מו"ל: אוקיינוס

תקציר

מרגע שנולד אוליבר טוויסט בבית מחסה עלוב בעיירה כפרית באנגליה, נחרץ גורלו להיות יתום מסכן ורעב הנתון לחסדיהם של אחרים. לאחר שהוא עובר על כללי בית המחסה ומבקש תוספת דייסה במשפט המפורסם, “בבקשה, אדוני, אני רוצה עוד", הוא נמכר לעבודה כשוליה של קברן.
בעקבות התנהגותו האכזרית של מעבידו, בורח אוליבר ללונדון ומצטרף לכנופיה של ילדים כייסים המונהגת על ידי נוכל בשם פייגין. כשכבר נדמה שאפסו סיכוייו להיחלץ מחיי הפשע, מגלה אוליבר שעדיין נותרו אנשים נדיבים וטובי לב בעולם, המוכנים להתמודד עם קשיים רבים כדי להציל את נפשו הטהורה.
אוליבר טוויסט, ספרו הנפלא של צ'רלס דיקנס, אינו מאבד מקסמו גם כמעט מאתיים שנים לאחר שנכתב. הדמויות הססגוניות הממלאות את דפיו - אוליבר התם, פייגין הערמומי, דודג'ר התחבולן ורוז מיילי המלאכית - הפכו עם השנים לבני בית מוכרים ואהובים אצל מיליוני אנשים ברחבי העולם.
המשך קריאה
  • ISBN: 2000523114
  • מו"ל: אוקיינוס
  • Publishing Date: 08/06/2010
  • שם המחבר: צ'ארלס דיקנס
  • תורגם ע"י: אמנון כץ, שהם סמיט
  • זמין להשאלה: כן

ביקורות


"אוליבר טוויסט, היתום המפורסם ביותר בעולם, נולד בבית מחסה באנגליה. אמו מתה לאחר לידתו, ושם אביו לא ידוע. מהרגע שבו נולד, סבל אוליבר מרעב ומהזנחה. בגיל תשע הוא עבר לבית מחסה ליתומים, בדיוק ביום שבו הוחלט שם להקטין את כמות המזון שניתנה לילדים, ולהאכיל אותם במנה קטנה של דייסה דלילה בימי חול - ורק בימי חג לתת להם "ארוחה" הכוללת שתי פרוסות לחם. אוליבר טוויסט, ילד רזה, רעב וחיוור מחליט לעשות מעשה. הוא יוצא מתוך קהל יתומי בית המחסה, צועד אל עבר סיר הדייסה כשהוא אוחז בקערית ומתחנן בלחש לקבל תוספת: 'סליחה אדוני, אני רוצה עוד'.
"איזה כוח עז קיים במילה הקטנה והפשוטה: 'עוד'. כמה מעט ביקש אוליבר לעצמו באותה אמירה ילדותית ותמימה, ובכך נלחם גם את מלחמתם של כל היתומים הקטנים והרעבים באשר הם בעולם, ואיפשר לצ'רלס דיקנס לתת ליתום תפקיד נוסף - חתירה לצדק חברתי".

עינת דנון, ynet,2014

סקירות הגולשים

הוספת ביקורת

רק משתמשים רשומים מורשים להוסיף ביקורות. אנא או הירשמו