הז'אנרים
כל הז'אנרים

אומברטו אקו

סופר
סגנון: ספרות יפה
מדינה: איטליה
שפה: איטלקית
יצירות בולטות:

שם הוורד, בית העלמין של פראג מספר אפס

תאריך לידה: 05 בינואר 1932
מקום לידה: אלסנדריה, איטליה

על אומברטו אקו

אומברטו אקו נולד באלסנדריה, במחוז פיימונט, איטליה.  לפני שנסחף אל שלוש מלחמות שונות היה אביו רואה חשבון. אומברטו הצעיר ואמו ג'ובאנה עברו להתגורר בכפר הררי קטן במהלך מלחמת העולם השנייה.

אקו חונך כנוצרי סלזיאני והוא מתייחס למסדר הזה ולמייסדיו לא פעם בכתיבתו ובראיונות עמו.

מניחים ששם משפחתו מורכב מראשי תיבות: of ex caelis oblatus, בלטינית: מתנה משמיים. שם זה ניתן ככל הנראה לסבו של אקו בידי אחד מבכירי המוסדות בעיר הולדתו.

אביו של אקו הוא אחד מבין שלושה עשר ילדים והוא ייחל לכך שאקו ילמד משפטים. אבל אקו התעניין דווקא בפילוסופיה וספרות ימה"ב. הדוקטורט שלו באונ' טורינו עסק באסתטיקה של תומאס אקווינס. בתקופה זו הפסיק אקו להיות נוצרי רומי-קתולי בעקבות משבר אמונה.

לאחר מכן נעשה אקו לעורך שלRAI  (Radiotelevisione Italiana), תחנת השידור האיטלקית. הוא גם נעשה מרצה באונ' טורינו מ-1956 עד 1964.

קבוצת אמנים – ציירים, מוזיקאים, כותבים – שנאספה סביבו במהלך עבודתו ב- RAIנעשתה לחלק חשוב ומשפיעה מאוד מקריירת הכתיבה שלו, במיוחד אחרי 1956, אז פרסם את הספר שהיה כמעין הרחבה של הדוקטורט שלו.

בספטמבר 1962 הוא נישא לרנטה ראמג', גרמנייה ומורה לאמנות, ונולדו להם בן ובת. הוא מחלק את זמנו בין הדירה במילאנו לבין בית הנופש שלו ליד ראמיני, יש לו 30,000 ספרים בספרייה בבית אחד ו-20,000 בבית השני. 

אומברטו אקו ספרים

 • מספר אפס

  מספר אפס


  דרג ספר זה מתוך 5
  5 דירוגים
  3
  ממוצע
  להשאלה
  42 
 • להמציא את האויב

  להמציא את האויב


  דרג ספר זה מתוך 5
  0 דירוגים
  0
  ממוצע
  להשאלה
  42